Пронајдени 44 миранти од Пакистан во близина на Негорски Бањи

Полициски службеници од Полициската станица Гевгелија на 13.05.2022 во 23.20 часот пронашла 44 мигранти од Пакистан во близина на Негорски бањи.

Со нив е извршен разговор и тие се пренесени во Транзитен центар „Винојуг“ Гевгелија.

14.05.2022 - 16:08

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега