Пронајдени 10 артилериски гранати во старата касарна во Битола

Вчера во 13:45 часот во СВР Битола од страна на пиротехничар од Дирекција за заштита и спасување е пријавено дека во старата касарна зад јужната трибина на Градскиот стадион „Петар Милошевски“ во Битола се пронајдени 10 артилериски гранати 75 мм од Првата светска војна, кои се безбедно подигнати и обезбедени.

25.06.2024 - 11:59

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега