Пронајдена жена од БиХ која кумот ја пријави за исчезната, а потоа се самоуби

Мирјана Видаковиќ која исчензла пред околу месец дена во Босна и Херцеговина, денеска е пронајдена, пренесува „Српска Инфо“.

Исчезнувањето на Видаковиќ го пријавел кумот, Миро Бојаниќ на 21 септември, а потоа извршил самоубиство.

Тој во полиција рекол дека последен пат ја видел кумашинката пред 10 дена.

Според мештаните, тие двајца биле во љубовна врска од моментот кога и починал сопругот на Миријана.

Мирјана е најдена во близина на рибник во Пјавор, од страна на ловџии.

Според порталот Мирјана е во ешка здраствена состојба и е пренесена во болница.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

21.10.2019 - 11:37

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега