Пронајдена дрога во ќелија во затворот Штип

 

Пронајдена дрога во затворска ќелија во  Казнено поправниот дом Штип.

Според пријавеното вчера во 08.22 часот во СВР Штип, од Казнено поправниот дом Штип било пријавено дека во затворска соба, кај осудените лица О.Б. и Е.М., била пронајдена прашкаста материја.

Полициски службеници од СВР Штип извршиле увид на местото и се работи на расчистување на случајот.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

19.10.2020 - 16:34

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега