Пронајдена дрога при претрес во Скопје, приведен дилер

 


Полициски службеници од СВР Скопје
– Единица за недозволена трговија вчера го уапсиле М.Н.(30) од Скопје.

 

 

При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени марихуана и поголема количина семки од марихуана“, соопштија од полицијата.

 

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена пријава по член 215 од Кривичниот законик.  

 

 

12.05.2022 - 10:10

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега