Пронајдена дрога при претрес во Охрид

На 01.02.2022, полициски службеници од СВР Охрид го лишиле од слобода А.Ц.(27) од село Ботун, општина Дебарца. При претрес во дом во Охрид, каде привремено престојувал, извршен со судска наредба, била пронајдена и одземена марихуана. Тој бил задржан во полициска станица и по целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

 

02.02.2023 - 11:41

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега