Пронајден сечачот на дрвото кај Мавровка, казнет со 5.000 евра (ВИДЕО)

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов на својот Фејсбук објави видео на кое се гледа непознато лице како сече дрва и ги товари во камионет ТЦ „Мавровка“.

 -Во ова време (невреме) успеавме (со скромните градски видео можности) да го идентификуваме лицето кое што бесправно ги исече дрвата пред Мавровка. Казната што е изречена изнесува 5.000 евра за сторителот – напиша Шилегов.

Во ова време (невреме) успеавме (со скромните градски видео можности) да го идентификуваме лицето кое што бесправно ги исече дрвата пред Мавровка. Казната што е изречена изнесува 5.000 евра за сторителот

Posted by Петре Шилегов on Monday, 6 April 2020

06.04.2020 - 20:41

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега