Променет режим на „Ѓорче Петров“ - Важна вест и за сите кои се возат со автобус

АМСМ информира дека „Виадукт Трејд“ денеска ќе започне со изведување на градежни активности на дел од ул. “Ѓорче Петров” од крстосница со бул. “Кузман Јосифовски Питу” до БС Макпетрол, патен правец Скопје – Тетово.

Во времетраење од 10 дена ќе се изврши промена на режимот на сообраќај (пренасочување на соседните улици, како и автобуските станици на ЈСП).

 

 

 

Добивајте вести на Viber

19.08.2019 - 09:03

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега