Промена на терминот за мечот Мешков – Вардар

Натпреварот од 9. коло од групната фаза на ЕХФ лигата на шампионите меѓу Мешков брест и Вардар закажан за 23 ноември 2019 година ќе се игра во нов термин.

Наместо во 18 часот како што досега беше закажано, натпреварот ќе се игра во 17,30 часот (19,30 по локално време), соопштија „црвено-црните“.

Средбата со Мешков треба да се игра во Брест, Белорусија.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

06.11.2019 - 16:08

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега