Проговори после 40 години: „Принцезата Дајана ми се довери зошто принцот се оженил со неа, знаеше се “

Малку остана необјавено од кога е во прашање бракот на Дејана и Чарлс. Меѓутоа во јавноста излезе и разговор помеѓу принцезата и нејзина соседка, Дејна Брук.

Дејна ѝ рекла на принцезата Дијана дека таа не е прв избор за идната сопруга на принцот Чарлс. Имено, пред Дијана, тој се забавувал со нејзината сестра, СараСпенсер. Сепак, тој не сакаше да се ожени со неа, бидејќи имала многу момци пред него.

Дајана потоа рече дека мисли дека Чарлс "и фрлил око"  неа и дека ќе се омажи за неа наместо за сестра и Сара. Принцезата  во едно итервју рекла дека се смета за подобар избор за кралското семејство, бидејќи таа не била  "како нејзината сестра", да „скока“ од кревет во кревет, туку дека е девица.

Дајана беше несигурна и срамежлива, секој пат кога ја сретнав, се криеше и сакаше да биде невидлива, а најмногу од сè, се сеќавам на нејзините очи". Изгледаа како светло од автомобил", рекла Брук, пренесува британскиот експрес.

Брок рече дека Дијана и признала дека е во врска со идниот крал.

„Тогаш Дијана ми кажа дека таа и Чарлс се во медиумите хаосот без причина и дека кралското семејство не направило доволно за да ги заштити од новинарите. Таа се пожали дека и пречат  озборувања дека навечер се среќава со принцот, но признала дека е избрана за кралската невеста само затоа што е девица.

"Сестра ми излезе со него, но јас им одговорам повеќе, бидејќи немам минато зад себе. Не скокав од кревет во кревет", објасни таа.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

02.07.2019 - 11:03

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега