Професорка тужи за мобинг во училиште во кое 10 години нема паралелка на македонски јазик

Професорката Божана Кировска, вработена во текстилното училиште "Ѓоче Стојчевски Амбарче" во Тетово, го тужи раководството за мобинг на работното место.

Таа за Телма вели дека е под притисок да одржува часови по практика на албански јазик, а патем истиот не го знае доволно и да поднесе оставка во библиотеката каде работи на пола работно време.

Од друга страна, директорката Севдеје Мустафаи изјави за Телевизијата дека немало притисок врз професорката по ова прашање.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

24.03.2019 - 14:40

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега