Проблеми на Евровизија: Руски хакери сакаат да ги саботираат Украинците

Руски хакери сакаат да ги саботираат украинските претставници на Евровизија, пишува „Дејли Мејл“.

„Килнет“ е група која го поддржува рускиот претседател Владимир Путин и преку Телеграм објави дека ќе ги блокира сервисите за гласање со цел Украина да не добие поддршка.

„Не може да гласате? Можеби за тоа е виновен нашиот DDOS напад“, соопштија од хакерската група.

13.05.2022 - 19:57

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега