Приведено младо момче во Аеродром

Синоќа, во 00:10 часот на подрачјето на Аеродром од полициски службеници од СВР Скопје бил приведен 23-годишниот Д.Т. од Скопје, бидејќи при преглед кај него е пронајдена марихуана. 

По целосно документирање на случајот, против него ќе биде поднесен соодветен поднесок, информира МВР.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

30.11.2020 - 12:22

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега