Приведено лицето кое пукаше на протестот

 

Голем инцидент се случи кај плоштадот „Скендербег“ кога група луѓе ги нападнаа демонстрантите против францускиот предлог.

Еден од напаѓачката група извади и пиштол со кој пукаше, по што мораше да интервенира и полицијата.

Според првите информации од МВР, лицето кое пукаше со пиштолот е уапсено.

06.07.2022 - 21:21

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега