Приведени три лица во Гостивар

Во 23:30 часот на улица „ЈНА“ во Гостивар  лишени од слобода се 23-годишниот Ф.Ј.  и 23-годишниот Б.Ф. од село Горна Бањица, гостиварско. 

При преглед кај лицата е пронајдена марихуана. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Исто така, во 01.00 часот на улица „Илинденска“ во Гостивар лишен е од слобода 21-годишниот В.С. од Гостивар.

При преглед кај лицето пронајдена е марихуана.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.12.2018 - 15:16

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега