Приведени две лица за издржување затворска казна

Полициски службеници од Полициско одделение Галате, СВР Тетово, пред два часа го привеле Н.Д.(32) од с.Горјане за издржување на казна затвор од две години и шест месеци во Казнено-поправната установа – Затвор Тетово.

Како што соопшти МВР, денеска во 11 часот, полициски службеници од ОВР Прилеп го привеле и М.К. кој се барал по потерница за издржување на казна затвор од една година и шест месеци. Лицето е спроведено во Затвор Прилеп. 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

05.10.2020 - 15:20

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега