Приведени две лица во Скопје, пронајдена муниција

Полициски службеници од страна на полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција - Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи ги лишија од слобода К.Г.(26) и Ф.М.(21), двајцата од с.Стајковци, скопско на 11.05.2022 околу 12.40 часот.

При преглед во патничко возило "мерцедес", со скопски регистарски ознаки, извршен на паркинг простор на подрачјето на Гази Баба во кое се затекнати двете лица, пронајдени се и одземени две кутии со куршуми 7.62 мм“, соопштија од полицијата.

Лицата се приведени во полициска станица и по документирање на случајот ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.

11.05.2022 - 20:29

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега