Приведени двајца скопјани во Охрид поради марихуана

 

Двајца скопјани вчера биле приведени во Охрид откако кај нив била пронајдена марихуана.

-Вчера во 14.15 часот, полициски службеници на паркинг простор во близина на плажа во Охрид ги привеле А.Х.(19) и М.Т.(21), двајцата од Скопје затоа што кај нив е пронајдена марихуана, велат од полицијата.

По целосно документирање на настанот, ќе биде поднесена соодветна пријава.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

01.08.2020 - 13:55

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега