Приведени двајца скопјани фатени со дрога

Полициски службеници од СВР Скопје на ул.„Радика“ вчера попладне ги лишиле од слобода Ј.К.(27) и Б.Р.(30), и двајцата од Скопје, затоа што при извршен преглед кај нив била пронајдена марихуана, информира МВР.

 

По документирање на случајот, против нив ќе биде поднесен соодветен поднесок.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

28.03.2020 - 10:52

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега