Приведени двајца крадци од гостиварско

Полициски службеници од Одделение за внатрешни работи Гостивар во селото Форино, гостиварско вчера ги привеле Љ.М.(21) и Х.М.(21), двајцата од с.Форино, поради постоење основи на сомнение дека на поширокото гостиварско подрачје извршиле кривични дела тешки кражби и кражби.

Од МВР информираат дека тие се приведени во полициска станица. По целосно документирање на случајот, против нив ќе бидат поднесени соодветни поднесоци

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.11.2020 - 14:30

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега