Приведени двајца дилери во Свети Николе

Уапсени се двајца дилери на дрога во Свети Николе, денеска околу 01.30 часот.

На 15.09.2021 во 01.35 часот во Свети Николе, полициски службеници од Полициската станица Свети Николе ги лишиле од слобода М.Ј.(21) од с.Тркање, кочанско и М.З.(21) од Кочани затоа што кај нив била пронајдена марихуана“ – известија службите на МВР и додадоа дека по целосно документирање на случајот против виновниците ќе биде поднесен соодветен поднесок.

15.09.2021 - 15:35

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега