Приведени 9 лица откако биле затекнати во угостителски објект во Скопје

На 02.05.2021 во 22.20 часот во угостителски објект на ул.„Отокар Кершовани“ полициски службеници од СВР Скопје лишиле од слобода 9 лица, бидејќи при контрола извршена во содејство со инспектори од Државен пазарен инспекторат, било констатирано дека не се почитуваат одлуките на Владата односно во објектот биле затекнати 9 лица.

Тие се приведени во полициска станица за понатамошно постапување, а објектот е затворен и пломбиран од страна на Државен пазарен инспекторат.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

04.05.2021 - 12:59

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега