Приведени 16 жени во тетовско

 

При акциска контрола на угостителски објект „Кораби“  во село Горно Седларце, во сопственост на 48-годишниот Л.Б. од Тетово, синоќа полициски службеници од СВР Тетово затекнале 16 жени, од кои 13 државјанки на Албанија, една од Косово и две од Македонија.

Истите се приведени за понатамошна постапка.

 

 

 

21.04.2018 - 15:35

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега