Приведен скопјанец баран со потерница

Полициски службеници од Секторот за меѓународна соработка, отсек за потрага денеска го привеле 36 годишниот Д.Б од Скопје. Тој бил баран со потерница од основниот суд Скопје 1 за да одлежи казна затвор од две години во врска со член 239 став 3 и член 378 став 3 од Кривичниот законик на Република Северна Македонија.

Лицето е предадено на КПУ затвор Идризово.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

28.11.2020 - 14:45

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега