Приведен синот на Есма Реџепова

 

Еден од 47 посвоени синови на покојната дива на ромската музика Есма Реџепова, Симеон Атанасов, е приведен поради сомнение дека го ограбил нејзиниот музеј на скопската тврдина Кале, пренесе Репортер.

„На 30 март 2018 година, пријавено е дека од 12 декември 2016 година, до 30 март 2018 година, непознат сторител извршил тешка
кражба во Музејот на Есма Реџепова, на улица Самоилова, па се превземени мерки за утврдување на одземените предмети и пронаоѓање на сторителот“, стои во соопштението на полицијата кое реагирало по пријава на Фондацијата „Есма Реџепова“.

 

 

 

22.04.2018 - 18:34

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега