Приведен дилер во Скопје

Полициски службеници на 16.05.2022 во 17.10 часот привеле едно лице од Скопје.

„Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје го лишиле од слобода Ѓ.С.(32) од Скопје. При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени марихуана и бела прашкаста материја“, соопштија од полицијата.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

17.05.2022 - 11:19

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега