Приведен бизнисменот Љупчо Палевски-Палчо

Скопскиот бизнисмен Љупчо Палевски – Палчо вчера е притворен во Белград, јавува Скопје 1.

Според порталот, скопскиот бизнисмен е притворен по потерница од Хрватска, во моментот кога сакал да се качи во авион за Москва.

Палевски има кривична пријава и во Македонија затоа што во април годинава на настан во Прилеп преку мегафон пушташе „бомби“, а сега е во екстрадициски притвор.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

13.09.2019 - 10:44

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега