Притвор за доктор Ставриќ

Осумдневен притвор за остамологот Дејан Стариќ попладнево одредил судија по претходна постапка во Скопскиот кривичен суд. Приведениот доктор ќе биде пренесен до истражниот затвор Шутка откако полицијата го осомничи за противправно посредување за добивање инвалидска пензија.

 

Познатиот очен хирург, вчера попладне беше приведен во близина на транспортниот центар во Скопје со 2000 евра пари технички обработени од полицијата. 

07.05.2014 - 16:54
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега