Притвор од 30 дена за убиецот од Прилеп

 

Судија на претходна постапка при Основниот суд Прилеп на 24-годишниот Е.Т. од Битола му одреди мерка во траење од 30 дена, информираат од МВР.

Притворот ќе се извршува во Казнено поправната установа Затвор Скопје.

Вчера(15.09 ) Надворешната канцеларија за криминалистички работи поднесе кривична пријава против Е.Т. поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „убиство“, казниво по член 123 став 2 точка 4 од Кривичниот законик на Република Македонија.

 

 

 

16.09.2018 - 10:44

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега