Пристигнува кралското бебе!

Војвотката од Кембриџ како што пренесуваат британските медиуми  денеска добила породилни болки и почнала да се породува.

Се очекува денеска да пристигне на свет кралското бебе.

- „Таа е со полна  енергија и веќе е навикната на стомачето“.Нормално е да има трема околу породувањето кога ќе стане за прв пат мајка. - изјави близок избор британскиот  Ју-ес викли.

најчитано сега