Пристигнува голема промена на времето - се очекува и снег, температурите ќе паднат на 15 степени

Во петок и сабота на Балканот се очекува заладување, пишуваат медиумите од регионот.

Во сабота температурите ќе бидат за 15 степени пониски од петокот. 

Во понеделник ќе следи ново заладување и пад на температурите. 

Идната недела ќе ги има првите минусни температури на Балканот, а можно е да падне и снег на височина над 1400 метри. 

 

 

 

20.09.2018 - 18:09

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега