Природен лек за големиот кожен проблем витилиго - многу е евтин и помага

Витилигото е кожна болест или пореметување на пигментот на кожата, а во борба со него помага маслото од куркума.

Ви требаат 500 гр куркума, 8 литри вода Се прави каша и се става да се свари, и се остава преку ноќта.

Се процедува и се мачка кожата секое утро.

Извор: Готви.мк

 

 

 

17.05.2018 - 18:28

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега