Прилепчанец стана балкански рекордер: Во Моцарт „фати" половина милион евра

 

Во обложувалниците Моџарт во Прилеп, прилепчанец имаше многу среќа.

- Вечерва го добивме балканскиот рекордер во обложувањето. Во Прилеп наш играч на 7 ливчиња освои вкупна добивка од преку 500.000 евра. Следете не утре, се читаме со нови информации, стои во соопштението на Фејсбук од Моцарт.

 

 

 

22.02.2018 - 08:27

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа