Прилепчанец со прострелна рана однесен во болница

58-годишен прилепчанец завршил во болница со прострелна рана.

-Вчера во 22.00 часот во Полициската станица Прилеп од Општата болница Прилеп било пријавено дека кај нив бил донесен Г.Н.(58) од Прилеп, со повреда здобиена од огнено оружје, велат од МВР.

 Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

13.08.2020 - 10:43

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега