Прилеп денеска без вода

Прилепското Јавно претпријатие ,,Водовод и канализација,, ја информира јавноста дека денеска 6 до 7 часа Прилеп ќе биде без вода.

Се работи за комплициран зафат кој бара повеќечасовен прекин во водоснабдувањето поради кој од утрово до доцна попладне прилепчани ќе останат без вода.

најчитано сега