Пријавил дека отплаќа кредит - Каков имот има наследникот на Вангеловски

Судскиот совет го разреши Претседателот на Врховниот суд Јово Вангеловски поради нестручно и несовесно работење. На местото на разрешениот претседател на Врховен е поставен судијата од истиот Суд, Фаик Арслани.

Арслани до Државната комисија за спречување корупција, пријавил земјиште во Градец, куќа од 189 метри квадратни и деловен простор во Скопје на име на неговата сопруга во вредност од 6 милиони денари, пренесе ЕМагазин.

Има уште две земјишта, стан во Гостивар, има штедна книшка со 5.000 долари и вози Пасат. 

Има и кредит кој го исплаќа.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

11.09.2019 - 09:07

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега