Презентација на иницијативи за подобра бизнис регулатива

 

 

Стопанската комора на Македонија денеска ќе презентира предлог - иницијативи за подобра бизнис регулатива.

Иницијативите се резултат на одржаните 18 информативни настани со компаниите на кои се идентификувани 65 барања за усогласување, промена или имплементација на одредени регулативи во државата.

Информативните настани се реализирани во рамки на УСАИД проектот „Партнерство за подобра бизнис регулатива“.

На прес-конференцијата ќе присуствуваат Јадранка Аризанковска, виш советник во Стопанската комора на Македонија и проект менаџер во рамки на Комората за УСАИД проектот и Павлина Димовска, адвокат и советник за регулатива во рамки на УСАИД проектот. 

 

 

 

02.10.2017 - 07:59

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа