Претседателот Иванов не бил поканет на свеченоста пред Влада

Од Кабинетот на претседателот Ѓорѓе Иванов за Телма соопштија дека Иванов не бил поканет на денешната церемонија за поставување на знамето на НАТО пред македонската Влада. 

Владата уште вчера направи генерална проба, а денеска се обрати и премиерот Заев.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

12.02.2019 - 11:59

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега