Претепани две скопјанки- една од поранешниот, другата од сегашниот сопруг

Денеска (20.09.2023) во 00.30 часот во СВР Скопје, 36-годишна жена од Скопје пријавила дека на 19.09.2023 околу 20.30 часот на подрачјето на Бит-пазар била физички нападната од нејзиниот поранешен сопруг С.А.(38) од Скопје.

На 19.09.2023 во 20.20 часот во СВР Скопје, 35-годишна жена пријавила дека во домот во Скопско била физички нападната од нејзиниот сопруг Ф.А., кој ѝ се заканил и со остар предмет.

Се преземаат мерки за расчистување на двата случаи.

20.09.2023 - 19:06

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега