Претепан скопјанец со Брза помош пренесен на Клиника

Претепан и повреден маж бил пренесен со Итна помош на Клиника.

-На 02.03.2021 во 16.50 часот во СВР Скопје, од Итната медициска помош било пријавено дека на ул„Улов Палме“ има повредено лице од физички напад, кое било однесено во Комплескот клиники „Мајка Тереза“, велат од МВР.

Подоцна било утврдено дека се работи за С.Ј.(41) од Скопје. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.  

 

 

 

Добивајте вести на Viber

03.03.2021 - 16:06

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега