Пресврт во температурите - еве што не чека од понеделник

 

Од почетокот на наредната недела се очекува зголемување на облачноста и локални врнежи од дожд, а температурата ќе биде во опаѓање.

Минималната температура во понеделник ќе се движи од 4 до 12, а дневната од 15 до 23 степени.

До недела времето ќе се задржи стабилно суво и топло со позитивни утрински температури Максималните температури ќе бидат над просекот за овој период од годината и ќе се движат до 28 степени.

 

 

 

17.10.2017 - 10:45

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа