Пресврт во истрагата: Мајка и ќерка вмешани во шверцот со дрогата која ја пренесуваа поп и верски наставник

 

Мајка и ќерка од Пожег, го организирале шверцот со дрога, со која беа уапсени свештеник и учител по веронаука минатиот месец.

Имено на 27 февруари, Српската полиција соопшти дека се уапсени двајца под сомнние дека пренесувале 27 килограми дрога, но сега истрагта доби необичен пресврт.

Во нивниот автомобил се пронајдени 52 пакувања, а во станот во кој живеат двете жени пронајдени се 1.035 долари, 280 евра, 20.060 динари, долари, марки и круни.

Потсетуваме дека двајцата мажи беа уапсени, откако пробале да ја преминат границата, еден од нив носел мантија а другиот бил облечен како жена.

 

 

 

 

14.03.2018 - 09:35

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа