Пресврт во целиот случај: Никој во Србија не го очекуваше ова

 

-Последен пат некој да ја види жива Јелена Крсмановиќ, а да не е член на семејството Марјановиќ, беше во петок 1. април во 17 часот и 30 минути, истиот ден можела да биде и убиена - вели Теодора Крсмановиќ, 19-годишната братучетка на Јелена.

Таа вели дека одлучила да ангажира приватни форензичари кои ќе го водат случајот.

Еден од интересните податоци е тоа што Јелена е можеби убиена порано од тоа што семејството Марјановиќ го има пријавено.

Крсмановиќ, семејството на Јелена тврди дека таа не е убиена на насипот, каде што е пронајдено телото.

Но, овој податок го фрла во сенка телефонскиот разговор на Јелена со својата мајка во кој Јелена рекла дека оди да се истрча, а после тоа ќе дојде кај неа на посета. Меѓутоа, сега не е познато дали мајката на Јелена навистина разговарала со својата ќерка или некој го симулирал гласот на Јелена.

Таткото на Зоран Марјановиќ вели дека во убиството е вмешан тајкунот, љубовникот на Јелена, но нејзината братучетка Теодора тврди дека такво нешто не е возможно:

-Невозможно е Јелена да била во врска со друг маж, бидејќи постојано беше дома и имаше обврски околу ќерката, беше семејна жена. Сите знаеја каде се движеше тие денови. Домот, градинката, во болница кај мајка ѝ. Апсолутно постојано беше со Зоран и никогаш не се двоеја. Дури и кога беше надвор од дома, постојано беше во контакт со него, а притоа ѝ ги читаше сите пораки, и на телефон и на Фејсбук - вели Теодора.

 

 

 

 

23.09.2017 - 14:02

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа