Пресврт со времето попладне - Доаѓа силно невреме

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно со слаб до умерен ветер од североисточен правец.

 На места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, особено во западнитеделови.

Максималната температура ќе биде во интервал од 26 до 33 степени.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

11.09.2019 - 12:28

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега