Пресечете лимон и ставете го во спалната соба, нема да верувате како оваа метода делува

 

Можеби не сте знаеле, но се препорачува да пресечете лимон на кришки и да го распоредите по дома.

Ќе го освежи вашиот дом, ќе му даде пријатен мирис и ќе делува смирувачки.

Есенцијлното масло и лимонот делуваат добро на вашето расположение, а ја намалуват и нервозата и депресијата.

Се препорачува да чувате лимон во спалната соба, но секако и редовно да го менувате.

 

 

 

 

07.12.2017 - 21:53

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа