Премиерот расположен: Многу сте убави сите денеска, посебно новинарките

По повод Меѓународниот ден на енергетска ефикасност, премиерот Зоран Заев придружуван од министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска и градоначалникот на Општина Карпош Стефан Богоев на увид на новата реконструирана градинка „Мајски цвет“.

Премиерот денеска видно расположен ги пофали новинарите и новинарките кои го следеа настанот.

„Убав пролетен ден денеска. Да ви кажам дека сте многу убави сите и новинарите и новинарките, посебно новинарките. Да му дадеме малку шмек на денот, убава пролет доаѓа“, кажа Заев.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

05.03.2021 - 11:45

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега