Преку „Google Maps“ дознал дека сопругата го изневерува

Листата на необични работи кои луѓето ги нашле на „Google Maps“ не не ретко се појавуваат на интернет, но еден Перуанец пронашол нешто што никој не би го посакал.

Тој на „Google Street Views“ ги разгледувал улиците од главниот град, па ја видел својата сопруга со друг маж.

Камерата на „Google“ ги снимила како седат на лупа, а мажот лежи со главата на нејзиниот скут.

Иако лицето ѝ е заматено, сопругот ја познал по облеката, а кога се соочил со неа, признала дека го изневерила, па потоа се развеле, пишува Њујорк Пост.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

11.08.2020 - 20:55

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега