Преку Фејсбук ѝ се претставил како адвокат, па ја измамил за пари

 

Скопјанец преку Фејсбук измамил 60-годишна жена дека е адвокат и ја навел да му плати за наводната правна услуга.

Според информациите, А.В.(33) од Скопје, во текот на февруари 2022 година, користејќи група на социјалната мрежа Фејсбук, измамил 60-годишна жена од Скопје дека е адвокат, при што за наводна правна услуга против нејзиниот поранешен работодавач, во три наврати ја навел да му исплати 28.500 денари.

СВР Скопје поднесе кривична пријава против А.В., поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „измама“.

28.06.2022 - 17:33

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега