Прекрасна фотографија од скопската зоолошка, а со неа и моќна порака

Животните се најблагородни и емпатични суштества. Кај нив не постои дискриминација само затоа што едната срна е бела, затоа што еленчето е кафено или пак затоа што нема точки како останатите, порачаа од скопската зоолошка градина.

Тие објавија прекрасна фотографија со порака „Во животинскиот свет #СитеСеЕднакви“.

-Да бидеме како животните и да ги прифатиме и оние “поразличните” од нас. Бидејќи, сите сме исти, порачуваат од Зоо Скопје.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

19.11.2019 - 11:46

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега