Прекинато водоснабдување на две улици од општина Бутел

 Поради уличен дефект ф-100 на ул. „Зуфер Мусиќ“ 14,  утрово од 7.45 часот прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од таа улица и од ул. „Марко Крале“ во општина Бутел.

Како што соопшти ЈП Водовод и канализација – Скопје, прекинот на водоснабдувањето ќе трае до отстранување на  дефектот.

01.09.2022 - 09:18

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега